הצילו! איזה חיפוי כדאי לשים במטבח?מטבח ברוב הפעמיים הוא לב הבית. בני המשפחה מבלים בו זמן רב, מבשלים ויושבים יחד לארוחות משפחתיות, מנהלים שיחות נפש על הדלפק ואפילו את מטלות שיעורי הבית עושים במטבח.

בחירה של חיפוי קיר מטבח יכול להקפיץ משמעותית את הנראות של המטבח ולהוסיף בקלות חיות ועניין למטבח הקיים. למרות שנהוג לחשוב שהוא ממלא תפקיד עיצובי בלבד, הוא תורם גם בפן הפרקטי בהגנה מפני לכלוך כתוצאה מעבודה ובישול.

יש המון סוגי חיפויים, לכל אופי מטבח ודיירים נוכל למצוא חיפוי מתאים.

החיפוי הנפוץ ביותר הוא חיפוי קיר בקרמיקה/ גרניט פורצלן

הקרמיקה מאופיינת במקדם שחיקה גבוה ולכן תשמור על עמידות לאורך זמן. ניתן למצוא מגוון של דוגמאות מורכבות ומעניינות מאוד של קרמיקות שמוסיפות עניין למטבח. היום כל חיפוי מתאים למטבח, הכל הולך ואין חוקיות מסוימת. לא תראו באולמות תצוגה הפרדה בין האריחים של המטבח לשאר האריחים. אם פעם היינו בוחרים אריחים קטנים בגודל 15/15, היום ניתן לשלב אריחים גדולים בגודל 30/60 ואפילו יותר גדולים, אריחים בצורת משושים, אריחים מעניינים בצורות שונות וגדלים שונים. אם בעבר בחרנו אריחים בגוון שמנת /לבן, היום תראו יותר ויותר מטבחים עם אריחים צבעונים בגדלים שונים, עם שלל טקסטורות שמשדרגות את כל הנראות של המטבח.

הקו הנקי במטבח

מי שרוצה לשמור על קו נקי ולקבל מראה הייטקיסטי יתחבר יותר לחיפוי זכוכית.

החידוש בתחום זו הטכנולוגיה המאפשרת לחפות קירות ביחידות זכוכית גדולות, אחידות בצבע ומגוון רחב של דוגמאות ויישומי עיצוב יצירתיים. יש אנשים שנמשכים ליופי של הזכוכית, לאפקט היוקרתי והאלגנטי. השימוש בחיפוי זכוכית במטבח מאפשר לחדש את המטבח הישן עם חיפוי זכוכית ללא צורך בשיפוץ ולכלוך מיותר. היכולת לייצר בזכוכית אריחים במידות גדולות מאפשרת מראה עם קוים נקיים ויכולת תחזוקה וניקיון, בדרך כלל מאוד קלים.

למרות כל הפלוסים שיש בחיפוי זכוכית, אני אישית מעדיפה להכניס חום למטבח באמצעות חיפוי באריחים בגדלים ובצבעים שונים ולוותר על המראה האחיד שהחיפוי זכוכית מייצר, אבל זו דעתי בלבד וכמו שאמרתי יש המון סוגי חיפויים, לכל אופי מטבח ודיירים נוכל למצוא חיפוי מתאים.

כמובן שיש עוד מגוון של חיפויים נוספים שניתן להשתמש בהם במטבח כמו שימוש באבן טבעית למראה כפרי במיוחד. פתרון זול, צביעת הקיר בצבע שמן שניתן לניקוי, חיפוי קוריאן והפתרון הקלאסי והפשוט לעלות עם השיש כמה ס"מ כלפי מעלה.

אם הספקתם להכיר אותי, בטח שמתם לב שאני נוטה יותר לבחור אריחים מעניינים, מחוץ לקופסה, שמוסיפים עניין למטבח ושוברים שגרה.

זמן ההחלטה על החיפוי: סוג וגוון החיפוי

השאירו את חיפוי הקיר לסוף, למעט מקרים בודדים תוכלו להוסיף את החיפוי לאחר סיום העבודה של שאר חלקי המטבח. כך יהיה לכם יותר קל להתאים את החיפוי המועדף עליכם. דחיית החיפוי לא תמנע מכם את תחילת העבודה במטבח כך שאם יש התלבטות רצינית, אל תרגישו בלחץ.

בחירת החיפוי המתאים יגדיל או יקטין את התחושה שלנו במטבח. גוונים כהים באריחים גדולים מקטינים ואילו הבהירים וקטנים, מגדילים. חיפויים בעלי ברק כגון זכוכית יתרמו לתחושה מרווחת יותר במטבח.

תכנון נכון של גובה החיפוי

גובה החיפוי מהשיש נע בין 40 ס"מ ומגיע עד 60 ס"מ. היום יש גם כאלה שבוחרים באריחים גדולים ומחפים גם עד התקרה בקיר אחד.

כמובן שאנחנו צריכים חיפוי גבוה באזור הכיריים כיוון שזהו אזור הנוטה להתלכלך ולהיות פעיל מאוד, לכן מקמו את החיפוי בגובה של 50-60 ס"מ. באזורים האחרים במטבח תוכלו להסתפק בגובה של 10-15 ס"מ.

מאחלת לכם הצלחה ושתבחרו את החיפוי שהכי מתאים לאופי המטבח וכמובן גם לאופי שלכם.
#מטבח #שיפוץהבית #כלהתגיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
עקבו אחרי
חיפוש פוסטים באמצעות מילות מפתח
No tags yet.
פוסטים אחרונים